Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Státní pozemkový úřad

Konference „Pozemkové úpravy ve střední Evropě“ a workshop Státního pozemkového úřadu

Jihočeská univerzita, Zemědělská fakulta v Českých Budějovicích ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem, Krajským pozemkovým úřadem pro Jihočeský kraj uspořádala ve dnech 3.11.2016 – 4.11.2016 konferenci „Pozemkové úpravy ve střední Evropě“ a workshop Státního pozemkového úřadu.

Konference i workshop SPÚ se uskutečnily v moderním areálu Jihočeské univerzity, který byl jistě důstojným prostředím pro konání této významné akce.

Konference byla zaměřena na aktuální problematiku zpracování projektů komplexních pozemkových úprav. Odborná náplň splnila očekávání více než 100 účastníků z řad odborné veřejnosti i pracovníků SPÚ kvůli své aktuálnosti a konkrétnosti řešení jednotlivých problémů. Obsah přednášek svou náplní přesně odpovídal problémům, které musí projektanti i pracovníci SPÚ řešit při své každodenní práci.

Během konference bylo předneseno 10 odborných přednášek, které byly téměř vždy doprovázeny diskuzí na dané téma. Zajímavé byly jak přednášky odborníků, kteří se zabývají problematikou pozemkových úprav dlouhodobě, tak odborníků, kteří jsou v jistém smyslu dotčeným i kontrolním orgánem výsledků činností v pozemkových úpravách (např. vystoupení pracovníka Dopravního inspektorátu Policie ČR nebo ředitele Zeměměřičského a katastrálního inspektorátu v Českých Budějovicích).     

Druhý den konference pokračovala odbornou exkurzí, při níž zájemci navštívili oblast Novohradských hor s ukázkou realizovaných prvků plánu společných zřízení v katastrálních územích Veveří u Nových Hradů, Nové Hrady a Nakolice. Součástí exkurze byla rovněž ukázka provozu Dronu Jihočeské univerzity s vysvětlením možností jeho použití i ve vztahu k pozemkovým úpravám.

 

DSCN4837.JPG

 

DSCN4838.JPG

 

20161104_101852.jpg

 

20161104_093401.jpg

 

 

 

 

Tisk