Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Státní pozemkový úřad

WORKSHOP - Pozemkové úpravy ve vztahu k veřejným zakázkám a správě majetku SPÚ

Ve dnech 16. – 17. 6. 2016 proběhl v areálu Horského hotelu Kopřivná v Malé Morávce v Jesenících workshop pro zaměstnance Státního pozemkového úřadu z Olomouckého, Moravskoslezského a Pardubického kraje. Workshop byl zorganizován Krajským pozemkovým úřadem pro Moravskoslezský kraj a zúčastnili se jej také zástupci ústředí Státního pozemkového úřadu.

Zástupci Krajského pozemkového úřadu pro Pardubický kraj a jeho poboček výborně doplnili již stálou sestavu účastníků Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Program workshopu byl od začátku do konce nabitý zajímavými přednáškami kolegů od novel zákonů (č. 503/2012 Sb., č. 137/2006 Sb.), až po informace o VFP, přednášky na téma zkušeností s realizacemi staveb PSZ, výběrovými řízeními na stavebníka a PD, pravidel PRV a jejich aplikace v praxi. Zajímavou ukázkou byla taktéž prezentace zástupce firmy ATLAS, která ukazovala množství funkcí programu využitelných v rámci KoPÚ – především modelování erozního smyvu, počítání kubatur nádrží a tvorbu DMT.

Byla také nastíněna problematika pozemkových úprav versus věcná břemena, problematika územního plánu ve vztahu k pozemkových úpravám a uplatňování stanovisek jednotlivých orgánů státní správy k PSZ.

Byl představen postup kontroly vyhodnocení návrhu pozemkových úprav ve smyslu „úbytku“ státní půdy nad rámec použití majetku státu pro společná zařízení.

Následující den, i přes nepřízeň počasí, proběhla pro zájemce prohlídka ochranné retenční nádrže Lichnov II včetně prohlídky odpadní štoly nádrže.

 

Prezentace příspěvku.JPG

 

Exkurze Lichnov II.JPG

 

 

Tisk