Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Státní pozemkový úřad

Setkání členů Středočeské a Východočeské pobočky Českomoravské komory pro pozemkové úpravy se zástupci pozemkových úřadů

Dne 22. 9. 2016 se v Hospodě u Strejčků v Červených Janovicích (okres Kutná Hora) uskutečnilo setkání členů Středočeské a Východočeské pobočky Českomoravské komory pro pozemkové úpravy (ČMKPÚ) se zástupci pozemkových úřadů Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Přítomné přivítal předseda Středočeské pobočky ČMKPÚ Miloslav Jebavý, starosta obce Červené Janovice Miroslav Ptáček a s krátkým příspěvkem na aktuální témata (výměnný formát pozemkových úprav, nový ročník soutěže Společné zařízení roku, aktualizace pravidel PRV atd.) vystoupila Jaroslava Doubravová, ředitelka odboru metodiky a řízení pozemkových úprav.

V dopoledním bloku této tradiční odborné akce byla předána ocenění pracovníkům středočeské a východočeské pobočky ČMKPÚ jako výraz poděkování za odvedenou práci a současně povzbuzení do další činnosti v oboru. Miloslav Jebavý připomněl výsledky soutěže Společné zařízení roku 2015 s ohledem na umístění projektů ze Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Další příspěvky se týkaly výměnného formátu pozemkových úprav. K tomuto tématu vystoupil Richard Filip (KPÚ pro Pardubický kraj), Michal Votoček, (GEPRO spol. s r.o.) a Jan Vorlíček (HSI spol. s r.o.)

Následovalo vystoupení Mariany Poborské, vedoucí Pobočky Kutná Hora, Krajského pozemkového úřadu pro Středočeský kraj, ve kterém informovala o pozemkových úpravách a realizacích plánu společných zařízení v okrese Kutná Hora a o komplexních pozemkových úpravách v k. ú. Opatovice I. včetně realizovaných prvků plánu společných zařízení.

V posledním dopoledním příspěvku se o zkušenosti s pozemkovými úpravami podělil starosta obce Opatovice I. Radek Tvrdík.

Programem odpolední exkurze v terénu byla realizovaná společná zařízení v k. ú. Opatovice I. – tři polní cesty a rybník Katovna.

K úspěchu celé akce přispěla nejen přátelská atmosféra a odborná erudice všech zúčastněných, ale také krásné slunečné počasí.

 

DSC_0008.JPG

 

DSC_0014.JPG

 

DSC_0045.JPG

 

DSC_0056.JPG

Tisk